İnanç, Noel ve Melekler

Oct 8, 2022 category

Paylaşım umursamıyor!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

Birkaç yıl önce gördüğüm bir haber hikayesini hatırlıyorum. Görüşülen bir kişi, Rahibe Theresa gibi inançlı insanların kafalarında bir sorun olduğunu belirtiyordu. İnançlarının hepsinin kafasında olduğunu ve psiko olduklarını söylediler. Bunu duyduğumda dehşete düştüm. Buna inanamadım. Aslında Tanrı’ya ya da daha yüksek bir güce inanırsanız zihinsel sorunlara sahip olduğunuza inanıyor. Cennet diye bir şey olmadığını ve Tanrı olmadığını belirtti. Kusuracağımı düşündüğümü duyduğumda yemin ediyorum.

Bir tanrı olduğunu biliyorum çünkü onu hayatına bıraktığınızda seni kutsar. Başka bir haber şovunun tadını çıkarırken seyircinin bir üyesi Vaftizci olduğunu ve babasının Baptist bakanı olduğunu belirtti. Bir süre önce hayatında Tanrı’ya ihtiyacı olmadığına karar verdi. Sonunda işsiz, evsiz ve sokaklarda yaşadı. Bir kez Tanrı’dan affetmeyi istediğinde ve onu hayatına geri karşıladığında her şey onun için döndü. Şu anda bir ev sahibi, kocası, baba ve hizmet sahibi.

Ailemle her gün ve kendim dua ediyorum. Pazar günleri Mass’a katıldığımdan da eminim. Tanrı beni güzel bir aile ve yaşamak için önemli ölçüde bir ev ile kutsadı. Başımızın üzerindeki çatı için her zaman minnettarım.

Meleklere inanır mısın? Hastanede olan genç bir kız hakkında başka bir haber daha vardı. Doktorlar son derece uzun yaşamayacağını belirtti. Ailesi sağlık tesisinde kaldı ve yatağında dua etti. Bir gün odasında parlak bir ışık belirdi. Görünüşe göre odada herhangi bir pencere yoktu veya ışığın içeri girmesi için herhangi bir yer yoktu. Bu gizemli ışık hiçbir yerden geldi. Birisi bir resim çekti ve haberlerin etrafındaydı. Işık kaybolduktan sonra kız inanılmaz bir iyileşme yaptı. Ailesi bunun bir melek olduğuna inanıyor. Doktorların bu kadar çabuk nasıl iyileştiğine dair bir açıklaması yoktur. Melek miydi? Bence de.

İlgili Değerleriniz ve inançlarınız nelerdir?

Bu Noel sezonu tüm kutsamalarınız için Tanrı’ya teşekkür eder ve daha az şanslı olanlar için dua edin. İnanç ve dua özellikle bu kutsanmış tatil sırasında çok önemlidir. Mutlu Noeller ve Tanrı hepinizi korusun.

Resim kredisi: freedigitalphotos.net

Bu yazıya bağlantı: İnanç, Noel ve Melekler

0/5

(0 yorum)

Paylaşmak önemsemektir!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *