Uyuyan bebeğinizi risksiz tutmanın dokuz yöntem

Apr 10, 2023 category

paylaşım umursuyor!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

Uyku Oyunu Seviyorum: Uyku

Uyuyan bebeğinizi güvende tutmak için dokuz yöntem

Ani Bebek Ölüm Sendromu (SIDS) inanmak korkutucu! Evde ilk birkaç hafta boyunca bebeğinizin uyku atmosferinin etrafında dolaşarak çok fazla zaman harcamanıza neden olabilir. Profesyoneller SID’lerin tüm tetikleyicilerini anlamasa da, bunun olağandışı olduğunu ve ebeveynlerin SIDS tehlikesini azaltmak için yapabileceği birçok şey olduğunu anlıyorlar.

İşte bilmeniz gereken şey.

1. Hamilelik sırasında önlem başlar. Bebeğinize uygun doğum öncesi bakım alarak başlayın. Aynı şekilde, dumanlı ortamlarda alkol, sigara içmek veya zamana mal olmaktan kaçınmak da önemlidir.

2. Bebeğinizi sırtında uyumak için konumlandırın. İster naptime ister gece olsun, 1 yılın altındaki bebekler SIDS tehlikesini azaltmak için her zaman sırtlarında uyumalıdır. İstisna: Yanına veya midesine yuvarlanırsa, onu böyle bırakmak sorun değil. Büyük olasılıkla kendini geri döndürme yeteneğine sahiptir.

3. Bebeğinizi sağlam bir uyku yüzeyinde konumlandırın. Bebeğinizin beşik, mevcut uyku güvenliği gereksinimlerini karşılamalıdır (CPSC.gov adresinden daha fazlasını öğrenin) ve yatağı takılmış bir sayfa ile kaplanmalıdır.

4. Beşikte ekstra yok. Bu, doldurulmuş hayvanlar, gevşek yataklar, yastıklar, beşik tamponlar, yorganlar, yorgan veya uyurken bebeğinizi potansiyel olarak boğabilecek başka nesneler anlamına gelir.

5. Bebeğinizin yakınında uyu. Crib veya Bassinet’i kolun ulaşamayacağı yerde tutun. Ancak yatağınızda uyumasına izin vermeyin, bu da SIDS tehlikesini gerçekten artırabilir.

6. Emzirmenin yanı sıra bağışıklaşın. Araştırmaya göre, her ikisini de yapmak SIDS tehlikesini azaltabilir.

7. Bebeğinizi serin tutun. Bebeğinizin de sıcak olabileceği göstergeleri, terleme veya sıcak bir göğüs veya alnın bulunması. Temel bir kural olarak, onu sadece sıcak tutmak için giydiğinizden daha bir katmanda giymeniz gerekir.

8. Bir emzik sunun. Uyku veya naptime sırasında verilen emzikler SIDS tehlikesini azaltabilir. Ancak bebeğiniz ilgilenmiyorsa, sorun değil – zorlamak zorunda değilsiniz.

9. SIDS azaltıcı ürünleri önleyin. Paketin etiketinin söylediklerine rağmen, takozlar, özel şilteler ve uyku konumlandırıcılarının SIDS tehlikesini azalttığı gösterilmemiştir. In fact, they might cause suffocation.

Healthy Moms dergisi için Marygrace Taylor

Related  young children & Technology: exactly how to handle the Web with young Children

Link to this post:Nine methods to keep Your Sleeping infant Safe

5/5

(1 Review)

Paylaşmak önemsemektir!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *