Ebeveynlik tükenmişlik yaşıyor musunuz?

Jul 6, 2022 category

Paylaşmak önemsemektir!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

Eğer bir ebeveynseniz, muhtemelen bir noktada ebeveynlik tükenmişlik yaşadınız. Hafta sonları işten uzaklıklarınız, çocuklarınızın spor oyunlarından, tarihleri ​​oynamak ve hatta Pazar okulu olan aktivitelerle doldurulabilir. Tüm bunlar arasında, 2 yaşında bir yaşında bir öfke atma ve çocuklarınızın yatağını nasıl aldığına dair müzakerelerde bulunduğunuz her şey arasında.

Hafta boyunca çalışıyorsanız, beyninizi işten çıkarmak için asla bir an olmadığınız gibi görünebilir ve evde annede bir konaklamazsanız, 24/24 / 7. Bir noktada, ebeveynlik sorumluluklarının birikmesi bizi bir duvara çarptırabilir. Çok sayıda ebeveyn şimdi bir süper kahraman olmak ve hepsini yapmak için bu iç baskıya sahiptir. Hafta boyunca her yemeği pişirirken ve akşamları sosyal kalmak suretiyle aynı anda bir patron ve bir ebeveyn olun. Bütün bu baskı ve sorumlulukların tümünü aklını kaybediyormuş gibi hissettirebilir.

Ebeveynlik tükenmişlik gerçektir, ancak bakiyenizi bulmanıza yardımcı olacak hizmetlerdir. Ebeveynlikten gelen gerginlik ile başa çıkmanıza yardımcı olmak için, tükenmişlik yaşadığınız işaretleri ve bunların nasıl düzeltileceğini belirttim.

Konsantre olma yeteneğini kaybetmek: özellikle senin gibi iş görevlerinde. Tükenmişlik yaşadığınızda – bu, zihinsel netlik ve diğer bilişsel sorunların bulunmamasına neden olabilecek kronik gerginliğe dönüşebilir.

KONTROL YÖNETİMİ: Herhangi bir sonucu sıfır kontrolünüz varmış gibi hissediyorum ve pratik olarak, gündelik hayatında neler olup bittiğinde bir söylemezmiş gibi.

Asla yeterince yapmıyormuş gibi hissediyorum: Kendi ebeveynlik içgüdüler ve makalelerde okuduğunuz her şey arasında, her zaman tam bir ebeveynlik şekli olduğu gibi hissedebilirsiniz.

Hissettiğin hissinin eksikliği: Kendi hayatınızın bir ebeveyn olma dışındaki hedeflerinizle herhangi bir ilerleme kaydetmediyseniz hissediyorum.

Bir enerji kaybı: Sosyalleşecek veya nadiren enerji yaşayan herhangi bir enerji olmadığınız gibi hissediyorum. Sürekli tükenme, inanılmaz derecede net bir tükenmişlik işaretidir ve fiziksel, zihinsel ve duygusal bir yorgunluğun karışımı olabilir.

Asla ödüllendirilmemiş hissetme: Ebeveynlik, çok iyi bir iş olabilir. Bu, verdiğiniz gibi hissetmenizi ya da tüm çabalarınızın tanınmadığı gibi hissetmenizi sağlayabilir.

Öz bakım için yer yok: öz bakım yapmamak ya da “ben” zaman öncelikli.

Tahliye ve Hayal kırıklığı: ÇOCUKLARINIZI VE ESYİNİZLE İLGİLİ İNDİRİMLİ VE KISAŞIYOR.

Tewout’unuzu tersine çevirmek için adımlar atabilirsiniz:

Mükemmellik için çaba gösterme: Her şeyde ideal olmaya çalışmak kendi kendine yıkıcıdır ve başarısızlık için kendinizi hazırlar. Her zaman asla işleri en iyi şekilde yapmamanız gibi hissedebilirsiniz ve sorun değil. Birçoğumuz, ideal olmaya odaklanıyoruz çünkü ebeveyn olarak başarısız olmaktan korkuyoruz. Bunun yerine, elinden gelenin en iyisini yapmaya odaklanın

Zihinsel ve fiziksel refahınıza öncelik verin: Çalışmak için zaman ayırmak, besin yoğun yemekleri yemek ve yeterince uyumak gibi gün boyunca müzakere yapılmadığınızdan emin olun. Ayrıca, iş günü boyunca blok etrafında yürüyüş yapmak ya da bacaklarınızı germek için ayakta durmak için mola vermek.

Bir mola verin: Tipik olarak tükenmişlik yaşadığınızda – çok çalıştınız, aşırı abartılıyorsunuz ve zihinsel kapasitenize ulaşıyorsunuz. Ebeveyn görevlerini hiç bitmeyen göründüğünde bir mola vermek korkunç gelebilir, ancak sonuçlar tükenmişlik duygularınızı tersine çevirmek için önemli bir etki yaratabilir. Zihninizi sıfırlamak için hızlı bir yoga sınıfı için kendiniz için zaman ayırmak, sorumluluklardan ayırmak, ebeveynlik zihniyetinize çok daha fazla güven ve netlik ile geri dönmenize yardımcı olabilir. Bu, tutkularınızı ve yaratıcılığınızı yeniden keşfetmek için ideal bir zaman da olabilir. Eşiniz, bir sınıf için tamamen ücretsiz kırılırken ya da bir hafta gecesinde eşinize bağlanmak istiyorsanız bir bebek bakıcısını kiralayarak çocukları görüntüleyin.

Vücudunuzu dinleyin: zihinsel ya da fiziksel olarak yorgun hissettiğinizde, bir mola verin. Gecikmeye çalışmayın ve bu sinyallerle çalışmayın Vücudunuz size veriyor. Sık sık baş ağrısı veya karın ağrıları yaşıyorsanız, bunlar stresten tezahürler olabilir.

Düzenlenin: Bazı zaman yönetimi ve proje yönetimi sistemlerini yerinde bırakarak, gününüz çok daha fazla sürekli stres hissi ile sonuçlanabilecek kadar çok yapılandırılabilir. Rutin takip etmenin zor olabileceğini biliyorum.Çocukların aniden değişebilecek gün boyunca tutarlı ihtiyaçları olduğunda, ancak bir tür yardıma sahip olmak, ancak bir şekilde daha fazla bir araya gelmenize yardımcı olabilir.

Bu önerilerde, ebeveynlik tükenmişlik yaşadığınızda nasıl tanınacağınızı ve nasıl tersine çevireceğinizi daha iyi anlayabilirsiniz! Bugün aklınızı sıfırlamak ve hayatınıza çok daha fazla denge getirmek için bugün ne yapabilirsiniz?

Yazar hakkında: Dr. Tenisha White

Aşırı yorgunluk yaşadığınız ilgili işaretler

Tenisha White, Claritychi.com’da tıbbi bir psikologdur. 2005 yılında Loyola Üniversitesi New Orleans’ta zihinsel sağlık danışmanlığında ilk yüksek lisans derecesini kazandı. 2010 yılında Dr. White, 2016 yılında Tıbbi Psikoloji ve Doktora Derecesi’nde ikinci bir yüksek lisans derecesini elde ettiği Chicago Profesyonel Psikoloji Okulu’nda doktora derecesini takip etmek için Chicago’ya geri döndü.

Dr. White, çeşitli arka planlara sahip geniş bir kişi için bireysel, aile, çiftler ve grup terapisi sunmakta deneyime sahiptir. Dr. White’in tıbbi odak alanları, ayarlama sorunları, ruh hali ve anksiyete bozuklukları, akademik konular, aile sorunları, ilişki sorunları ve davranış konularını içerir. Topluluğa katılmaya bir bağlılık var ve Gerginlik Yönetimi, Çatışma Çözümü, iletişim becerilerini geliştiren, depresyonu anlama ve etkili başa çıkma becerilerini geliştiren topluluk programları ve işverenler için atölye çalışmaları sundu.

Bu Mesajın bağlantısı: Ebeveynlik tükenmişliği yaşıyor musunuz?

5/5

(1 yorum)

Paylaşmak önemsemektir!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *