Zararlı kimyasallar olmadan yabani otların geçitinizi indirmek

Apr 15, 2022 category

paylaşımı bakım!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

Yabancı otların çekerek kırılmasını sağlayabilir. Kök sistemlerinin büyümesini ve yayılmasını önlemeye yardımcı olmak için yabani otların üzerinde kalmak için yılın en iyi zamanıdır.

Başka bir şey mi yapmayı tercih etmez misin? Neredeyse tüm sezon için yabani otlardan kurtulmak harika olmaz mıydı? Benden, glifosat ile glifosat ile bir yabancı ot öldürücü kullanmaktan endişe duyuyor olabilirsiniz. EPA başlangıçta onu güvenli buldu, ancak bazı araştırmacılar, maruz kalan hayvanlarda ikincil etkileri belirlediler. Bunun bize ne yaptığını merak ediyorum?

YIKES! Bu kesinlikle çocuklarıma maruz bırakmak istemediğim bir şey.

Yabani otları çekmek için harcanan zaman arasındaki dengeyi bulmaya çalışırken, çocuklarımı sağlıklı tutmak ve bloktaki en zengin ev olmamakla birlikte, mucize tedavisini buldum.

Ya Size söylersem, büyük olasılıkla kilerinizde zaten, bununla ilgilenecek. Yürüyüşünüzü ile karşılayabilir ve yazın geri kalanının çoğu için endişelenmenize gerek kalmaz. İlkbaharın erken döneminde, yabani otların daha önce patlamasına başlamış olsa bile, daha kalın, kalın. Öyleyse, belki yaz geç saatlerde bir kez daha, tekrar yayacağım. Sonra tüm yaz uzunluğunda ot içermez. Ve bu zararlı bir kimyasal değil. Bu bir şey mi?

Karbonat!

Kişisel deneyimden yabani otları öldürmek için kabartma tozu kullanarak

Yabancılarımızın nisan ayında büyüdüğü finişerlerimizdeki tüm çizgiler üzerinde ağır bir kabartma tozu serpilir. Sonra büyük bir süpürge ile geçtim ve hatların her birinin çoğunluğunu taşların kendilerini fırçalarken içinde toz haline getirdiğinden emin oldum. Ertesi gün yağmur yağdı, bu yüzden biraz endişeliydim 25 dakikalık işten uzaklaştı.

İlgili, irritabl barsak sendromu veya IB’lerin bir kişinin kilo verme yeteneğini nasıl etkiler?

Ama şimdi, iki ay sonra ve yabani ot yok. Hatta mevcut yabani otlarda bile serpiyordum ve kabartma tozu tamamen onları öldürdü. Hepsi kendi başlarına, benden onları çekerek saatler geçirmeden.

Neden işe yarıyor? Kabartma tozu veya sodyum bikarbonatın alkalin doğası, bitkilere zehirli bir kelime olan fitotoksik hale getirebilir. Ve bu, tüm bitkiler, hatta yemyeşil çim veya güzel çiçekler anlamına gelir. Dikkatlice uyguladığınızdan emin olun, böylece istediğiniz bitkileri öldürmezsiniz.

Sadece bu sinir bozucu yabani otları çekmenin yarısını alarak kolay değil, aynı zamanda cüzdanınızda da daha kolaydır. Depo kulübünden büyük bir kabartma tozu, yerel departmanınızdan veya ev geliştirme mağazanızdan satın aldığınız ot öldürücü şişelerine daha ucuz olabilir. If you happen to have any left over, you know you’ll have plenty of uses for baking soda all year long.

Are you ready to enjoy more of your summer this year? Do you want to avoid kneeling on the ground for hours to get rid of those weeds? Are you looking to avoid harmful chemicals? Para biriktirmeyi sever misin?

Baking soda to the rescue!

Link to this post:Ridding Your walkway of Weeds Without Harmful Chemicals

0/5

(0 Reviews)

Paylaşmak önemsemektir!

Paylaşmak

Cıvıldamak

Paylaşmak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *