Hindmilk & Foremilk… Önemli bir fark var mı?

May 16, 2023 category

Emzirme yolculuğunuzun başında, Foremilk ve Hindmilk hakkında çok şey duyabilirsiniz; Sizi birden fazla süt türü yaratabileceğinize inanmaya yönlendirir. Ancak, bu tamamen doğru olmaz. Kadınlar sadece bir tür süt yaratır, ancak bebek hemşireleri olarak anne sütü modifikasyonlarında keşfedilen yağ malzemesi. Bebeğinizin nemlendirilmesinin yanı sıra kilo almak için hem yüksek yağlı hem de az yağlı süt dengesine sahip olmasını istiyorsunuz.

Emzirmenin mekaniği

Bebeğiniz bakım sütü başladığında, süt kanalları ve meme başı ile alveollerden hızla akar. Bu süt, bebeğin son hemşireliği göz önüne alındığında birikiyor. Yağ bitleri de aynı şekilde toplanıyor ve aynı zamanda bir tane daha alveol duvarları ile kalma eğilimindedirler, biraz tuzağa düşüyorlar.

Sütün ön akışı, yağların çoğu süt kanallarına yerleştirildiğinden, yüksek yağ içeriğine sahip olmayacaktır. Hemşirelik seansı ilerledikçe, sütünüz bu yağ globüllerinden çok daha fazlasını ve çok daha fazlasını alıyor ve onları bebeğinize getiriyor. Hemşirelik veya pompalama arasındaki süre ne kadar yüksek olursa, yağ çok daha fazla sıkışır ve bu da seansın başında daha az teklif edilmesine neden olur.

Foremilk nedir?

Foremilk, bir emzirme seansının başlangıcında oluşturulan süttür. Bu süt, görünüş ve besin maddeleri açısından arka plandan farklıdır. Bununla birlikte, bu tür süt arasında somut bir ayrım veya üretim süresi yoktur. İki farklı süt türü de değildir. Vardiya, beslenme programı üzerinde giderek gerçekleşir.

Bir hayal kırıklığı meydana geldiğinde, süt akışınız artar. Göğüsleriniz seanslar arasında süt yaratmak için zor çalışıyor ve bebeğinizin emici bu sürümü tetikliyor.

Ön süt akışı, foremilk’iniz, daha beyazdır. Normalde son derece bol. Bu sütün yağsız olmadığını temizlemek çok önemlidir, ancak daha ziyade beslemenin sonuna doğru sütten daha düşük bir yağ malzemesine sahiptir. Foremilk, bebeğiniz için olağanüstü bir hidrasyon kaynağıdır.

Beslemeler arasındaki süre ne kadar uzun olursa, foremilk’inizde ilk başta yağ miktarı o kadar düşük olur.

Hindmilk nedir?

Hindmilk, emzirme seansınızın sonuna doğru meydana gelen şişman süttür. Hindmilk için foremilk değişikliklerinin kesin bir zaman yoktur, ancak daha ziyade ilerleyici bir ilerlemedir.

Hindmilk normalde daha kalın ve çok daha sarımsı. Aynı şekilde daha yavaş bir akış içerebilir, çünkü bu noktaya kadar hayal kırıklığına uğramış ve bebeğinizin ritmik olarak yutulmasının yanı sıra emilmesi gerekir.

Süt kanallarla geçtikçe, toparlanır ve çok daha fazlasını ve bükülmüş yağ globüllerinden çok daha fazlasını taşır. Bu yüksek yağlı süt, foremilk’inizden daha zengin ve daha kremdir ve bebeğinizin poundlarda paketlenmesine yardımcı olur.

Fantastik tartışma; Hindmilk vs. Foremilk

Zor ilk birkaç hafta

Araştırma hala devam ediyor, ancak “Foremilk/Hindmilk dengesizliği” gibi ifadeler ve “İlk Memesi Bitir” gibi ifadeler uzun zamandır kullanılmıştır. İnanılan, bir bebeği ilk memeden erken değiştirirseniz veya hemşirelik seansı aniden sona ererse, bebeğin uygun büyüme ve kalkınma için yeterli zengin hindi elde etmeyeceğidir.

Foremilk/Hindmilk dengesizliği, yeni annelerin kalbinde endişe yaratabilecek bir belirteçtir. Onların keyfini çıkarmaları istenen belirtiler, gazlık, yaygara ve hor görülen çevre dostu kaka içerir.

Emzirmenin ilk birkaç hafta ila ay içinde, Engorgement’tan çok sayıda anne yaşar. Göğüsler, uygun bir arz olduğundan emin olmak için bebek ihtiyaçlarından çok daha fazla süt yaratır.

Bu süt fazlası nedeniyle, bir bebek şişman arka plana gitmeden önce Foremilk’i doldurabilir. Ek olarak, eğer bebek hemşireler bir göğsünde ve o zamanlar diğer göğsünde kısa bir süre değiştirilirse, sadece her iki taraftan hukuk alabilirler.

Annelere sık sık ilk göğsünü yüzmeye yönelik talimat verildi. bebeğin bir tarafta tutulması gerektiğini veya diğer göğsüne geçmeden önce boşalana kadar bir göğüs olarak tutulması gerektiğini gösterir. Bunun arkasına inanılan, bir göğüs süt arzını tüketerek hem Foremilk hem de Hindmilk’i alacaklarından emin olacaklarıdır.

Çoğu zaman, yeni olan bebekler bu planın yanı sıra memedeki yaygara ile birlikte değildir. Ek olarak, bir boş göğsünün yanı sıra tek bir göğsüne emanet edilmek istemezsiniz.

Her şey nasıl ortaya çıkıyor ve bebeğiniz Hindmilk’i alıyor

Harika haber şu ki, tedarikinizin yanı sıra bebek süt alımı da kümülatif. Süt üretiminiz bebeğinizin ihtiyaçlarına değişecektir. Bu, göğüsleriniz daha düşük miktarlarda yarattıkçaSüt, bebeğiniz doldurmak için daha uzun hemşirelik yapmak zorunda kalacak ve ona Hindmilk’e ulaşması için zaman sağlayacak.

Ayrıca, her hemşirelik seansında bebeğinizin yağının yanı sıra besin alımı da gerçekleşir. Bir bebek kısa bir süre için emzirirse ve sadece Foremilk alırsa, bir kez daha yakında aç kalması muhtemeldir. Hemşirelik seansları arasındaki bu kısaltılmış süre, birikmek için yağ yağlamaya daha az zaman sağlayacaktır ve bebeğiniz daha hızlı süt alacaktır.

Kısa hemşirelik seansları sonucunda çok daha sık foremilk alan bir bebek Fattier Foremilk’i alacak. Hemşirelerin daha uzun ve daha az sıklıkta daha yüksek miktarlarda hindmilk alacağı bir bebek. Yirmi dört saatlik beslenme döneminde bu dengesizlik dengelenir.

Göğüsleri sık sık değiştirmediğiniz veya hemşirelik seanslarını kısa kesmediğiniz sürece, Foremilk/Hindmilk dengesizliği hakkında endişelenmeniz gerekmez.

Pompalayan anneler

Pompalayan anneler, Foremilk’in varlığını sık sık ve sadece hemşire olanlardan daha erken Hindmilk’i tanıyacaktır. Şişelerde karşılaştırıldığında bu tür süt türlerinin rengi ve yapısı açıktır. Şişede soğutulduktan sonra, yağ tabakası sütün yüzeyinde gelişecektir.

Neyse ki anneleri pompalamak için, seansın uzunluğunu ve seansların sıklığını dikte edebilirler, sonuç olarak sütün yağ malzemesi üzerinde daha yüksek yönetime sahiptirler.

Genellikle, pompalama rutininizde herhangi bir ayar yapmanız veya hangi şişenin bebeğinize beslenmesi gerektiğini çok dikkatli bir şekilde seçmeniz gerekmez. Bununla birlikte, katılaşmış yağı tekrar sıvı süt içine entegre etmek çok önemlidir. Şişenizi bebeğinize sağlamadan önce ısıtmak bununla ilgilenmelidir.

Doktorunuz bebeğinizin kilo alımıyla ilgili bir sorundan şüpheleniyorsa, emzirme alışkanlıklarınızda birkaç değişiklik yapmanızı isteyebilir. Beslemeden önce pompalama gibi şeyler önerebilirler. Bu, bebeğinizin Hindmilk’e daha hızlı ulaşmasını sağlayacaktır. Aynı şekilde, arzı en aza indirmek için seans başına sadece bir meme beslemesini sağlayabilirler. Bu adımlardan herhangi bir tür atmadan önce çocuk doktorunuza veya emzirme danışmanınıza gidin.

Dengeli bir emzirme yolculuğu

Foremilk ve Hindmilk bebeğiniz için avantajlıdır. Her biri bebeğinizin büyümesinde ve gelişmesinde önemli bir işlev görür. Bebeğinizi istediği kadar uzun süre talep üzerine emzirmeye devam ettiğiniz sürece, her ikisi de yararlı süt türü alacaktır.

Emzirme ile ilgili herhangi bir mücadeleniz varsa lütfen Facebook grubumuza ulaşın! Hemen buradayız ve bulunduğunuz yerde olan bütün bir Mamas kabilesi var.

Aynı şekilde:

Bir süt blister + temel ilaçlar hakkında anlaşılacak her şey

Anne Hacks- Bebeğinizin cildini mükemmel tutacak en iyi bebek losyonları

Yaz için en iyi bebek plaj kamp çadır!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *