7 Peter Broadbent tarafından çekilen Fotoğraf, Yorkshire’daki fotoların evinden Hayfever

May 8, 2023 category

manzarasına yardımcı olan 7 şey.

Urgh, benim gibi Hayfever’den muzdarip olan herkes, Mart ve Eylül sonu arasında yayılan zirve zamanları ile daha sıcak aylara ne kadar mutlak bir düşüş koyabileceğini bilecek (bu yüzden parkta çalışmak istediğiniz ancak yapamayacağınız zamanlar ).

Alerji İngiltere’ye göre, ‘alerjik rinit, tüm yetişkinlerin% 10 ila% 30’unu ve çocukların% 40’ını (Pawankar R, et al, 2013) etkileyen en yaygın olmayan rinitin en yaygın şeklidir’ ve Yetişkin hastaların% 57’sinde ve AR’li çocukların% 88’ine kadar mikro-topraklar da dahil olmak üzere uyku problemleri vardır, gündüz yorgunluğu ve uyumsuzluğa ve azalmış bilişsel işlevselliklere yol açar (Pawankar R, et al, 2013) ‘.

En küçüğüm bu çocuklardan biri ve son zamanlarda samani nedeniyle uyanıyor.

Şimdi benim için, sulu gözlerin olağan semptomları, bloke edilmiş bir burun ve kaşıntılı boğaz, ayrıca ürtiker (kollarımda ve bacaklarımda bir döküntü ile) ve zaman zaman korkutucu bir ağızdan muzdaripim (ki bu bile su bile yok ‘ T Rükseive) -Bir her ikisi de korkunç polen için alerjik reaksiyonlar. Hayfever’den muzdarip olma ölçeğinde, kesinlikle 10 olduğumu söyleyebilirim!

Ne yazık ki tedavi yok ama semptomları hafifletebilirsiniz, bu yüzden aşağıda bize yardımcı olan şeyleri paylaştım, bu yüzden yararlı olduğunu umuyorum.

Polen sayısının düşük, orta veya yüksek olup olmadığını değerlendirmek ve buna göre planlamak için Met Office sitesindeki polen sayımını kontrol edin.

Burun deliklerinde Vazelin poleni yakalayabilir. Zeytinyağını nemlendirici olarak kullanıyorum ve bunun da yardımcı olduğunu düşünüyorum.

Akış gözlerini durdurmaya yardımcı olmak için olabildiğince ala Victoria Beckham.

Piriteze şurubu şu anda benim en iyi benim (isterseniz tablet alabilirsiniz), artı muz aroması ve tatlılar gibi tadı çok gümüş astarlar ve tüm bunlar. Elbette çocuklarınızı tedavi ederken daima çocuk versiyonunu kullanın.

Herhangi bir yapışkan polenden kurtulmak için saçınızı ve kıyafetlerinizi düzenli olarak yıkayın.

Dokularda stok. Mama-rucksack’im onlarla birlikte dolu ve kullanılmış olanları geri dönüştürmeye hazır hale getirmek için orada küçük bir kağıt torba tutuyorum.

İyi ye. Bitki bazlı olduğum için burada listelenen sağlıklı alerji dövüşü gıdalarının çoğunu yiyorum. Sarımsak, portakal, domates, brokoli, soğan ve Kivi her zaman haftalık alışveriş listemde ve sizin de sizinkinde olmalı.

Hayfever ve NHS web sitesinde nelerin yardımcı olabileceği, tüm rahatsızlıklar ve endişeler için gitmem hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Ben bir doktor ya da tıp uzmanım ama biriyle arkadaşım, harika Dr Juliet McGrattan ve burada uzman görüşünü ekliyor,

‘Hayfever semptomlarının etrafınızda acı çekenlere farklı bir zamanda vurduğunu görebilirsiniz. Hangi türden polenlere alerjiniz var. Ağaç polenleri Mart ayı kadar erken ortaya çıkıyor, ardından Mayıs’tan Temmuz’a kadar çim polenleri geliyor. Bazı yabani otlar ve kalıplar Ekim ayına kadar havada olabilir. Yani, bazıları için aylar süren potansiyel sefalet olabilir, ancak hayatı kolaylaştırmak için yapabileceğiniz şeyler vardır. Vicki’nin önerdiği gibi, polen sayısını kontrol etmek, gözlerinizi örtmek ve kendinizi ve kıyafetlerinizi yıkamak yardımcı olabilir. Unutmayın ki, yaz esintisinde temiz çarşafların üflendiğini görmek güzel olsa da, onları polensiz tutmak için onları iç mekanlarda kurutmak daha iyidir. Göz damlaları, burun spreyleri ve antihistamin şurupları ve tabletler dahil olmak üzere tezgahın üzerinden satın alabileceğiniz birçok ilaç vardır. Tavsiye için eczacınızı ziyaret edin, sizin için en uygun tedavinin ne olduğu konusunda size rehberlik edebileceklerdir.

Hayfever, diğer ortak rahatsızlıklarla birlikte Dr Juliet McGrattan’ın Sıralı Kitabı: Bloomsbury tarafından yayınlanan Aktif Kadın Sağlık Rehberi.

Lütfen neyin yardımcı olduğunu duymak isterim çünkü ipuçlarınızdan herhangi birini paylaşın.

İğnele!

En çok satan kitabımı ciltsiz veya sesle satın alın

İlk kitabım, işte ve evde hayatta kalmak ve gelişmek için rehberim ve dijital bir işletmenin nasıl oluşturulacağı veya güvenle çalışmaya nasıl döneceğine dair fikir sunuyor.

MUMBOSS: Dürüst Annemin Hayatta Kalma ve İşyerinde ve Evde Gelişme Kılavuzu (İngiltere 2. Baskı)

Amazon’da veya Audible’da mevcut

Çalışan Anne: İş yerinde ve evde hayatta kalma ve gelişme rehberiniz (ABD/Kanada Sürümü)

8 Eylül 2020’de mevcuttur. Amazon’da şimdi sipariş

Okuduklarınız gibi mi? O zaman neden Vicki’yi Facebook, Twitter, YouTube, Pinterest ve Instagram’da takip etmiyorsunuz?

Asla bir gönderiyi kaçırmayın!

Yeni blog yayınlarım, blog ipuçları, etkinlik davetiyeleri, yarışmalar ve yeni kitabım hakkındaki haberleri paylaştığım haftalık e -posta bültenim için Donestmum’a abone olun. Kişisel verilerinizi asla üçüncü taraflarla paylaşmam.

FacebooktwitterpinteresTemailtumblrshare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *