Tu Bishvat

Mar 13, 2023 Uncategorized

‘deki ağaçlara mutlu doğum günü deyin üvey annem en büyük büyükanne. Ya da belki de en harika üvey annesi. Bize Julian için bir zanaat işi olan postada bir paket gönderdi, ancak tüm düzensiz şeyleri kendisi yaptı ve projeyi yapmak için gereken her ürünü dahil etti. Bazı durumlarda şansıma inanamıyorum. (İyi iş baba!)

Görünüşe göre bu hafta Tu Bishvat adlı bir Yahudi tatili içeriyor. Yahudi olarak son derece gözlemci değilim, bu yüzden bunu hiç duymamıştım. Ağaçlar için yeni bir yıl gibi. Ya da böyle bir şey. (Wikipedia’da kendiniz okuyun.) Julian, gönderdiği demeti tartışmasını sağlamak için telefonda üvey annemi aradığımda, Julian’a ağaçlara memnun doğum günü belirtmenin zamanı geldiğini söyledi.

Bu projeye girmek için sabırsızlanıyordu. Bundle, iplik kendilerine bağlanmış iki pinekon içeriyordu, böylece onları ağaçlara asabiliriz. Biri kuş tohumu ile diğeri bir tür yapışkan yüksek protein karışımı olan iki tupperware kap vardı. İçinde plastik bıçaklar vardı.

Burada övündüğüm şey, bu zanaat işini üç yaşındaki çocuğumla yaptım ve kendim kesinlikle hiçbir hazırlık yapmadım. Dünyaya anlatmak istediğim bu dağınık hediyeyi (yapacak bir şey değil, evimde sahip olacak bir şey değil) takdir ediyorum. Ya da en azından internet.

Okul öncesi çocuğunuzla kendiniz yaparken sıkışıp kalırsanız, sadece bir pinekonun üzerinde fıstık ezmesi keserse, evin etrafında (ekmek kırıntıları, susam tohumları?) Ne var ve bir parça iplik ile bir ağaca asın .

Ertesi gün geri gelin ve pinekonunuzu yiyen sinsi kuşlara hayret edin. Söz veriyorum okul öncesi çocuğum pantolonuna çok heyecanlıydı. (Tamam, çocuk bezi olmadan gitmesine izin verdiğim hatam.)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *