2013’ün en popüler bebek isimleri

May 28, 2022 category

Babycenter.com, 2013 yılında Babycenter web sitesinde kayıtlı 555.000 bebeğin isimlerine dayanarak, yıllık bebek isimleri anketinin ve 2013’ün ilk 100 bebek adının sonuçlarını yayımladı.

Kardeşim yarın (bu gece için planlanan indüksiyon) ve bebeğin planlı adı Jaxon’dur, “Jackson” ın, Aiden’in sekiz yıllık hüküm sürdüğünü bitirdiğini iddia ettiğini söyledi. Sophia, bir üst üste dördüncü yıl için kızların lideri olarak tuttu. Kızların ilk 10 listesinde bir miktar hareket vardı, ancak Emily, Madison’ı vurmak için bir geri dönüş yaptı.

“Bu yıl gördüğümüz en büyük trendlerden biri, yeni ebeveynler arasında kişisel anlamı olan bir bebek adı seçmek için artan bir arzudur. Aile isimlerinin hepsi öfkedir ve büyükanne ve büyükanne ve büyükanne, yeni ebeveynler için bir numaralı ilham kaynağıdır “diyor. “Bu yıl, annelerin yarısından fazlası, bildikleri insanlarda isim ilhamını bulduklarını söylüyor. ünlü etkisi düşüşünde. ”

Babycenter’ın ilk 100 bebek adı listesi, aynı görünen isimleri birleştiriyor ancak farklı yazımlara sahip. Web sitesi ayrıca her yıl bir bebek ismi anketi yürütmek, doğrudan yeni ve bekleyen ebeveynleri bebek isim kararları hakkında konuşur ve “bebek adını çevreleyen psikolojiye ve trendlere dalmak” içindir.

2013’ün ilk 10 bebek adı

Kızlar
Erkek

Sophia

Emma

Olivia

İsabella

Mia

Ava

Zambak

Zoe

Emily

Chloe

Jackson

Asiden

Liam

Lucas

Noah

Duvarcı

Jayden

Etan

Jacob

Jackâ

İşte Babycenter iddialarının ad seçimini etkilediği birkaç eğilim:

Duck Dynasty (Korie, Mia, Phil, Sadie, and Silas all rose in popularity)

Prince George (including Georgia, Georgina, and Giorgio, also rose on our baby names lists) Interestingly, George fell out of the top 10 this year on the BabyCentre united kingdom baby names list.

Kanye West-related names: The name Kanye grew nearly 40 percent in popularity this year, vaulting a whopping 2,228 spots, and West is up 22 percent. Babycenter reports they couldn’t find a single “North” in their database, however.

HBO’s “Girls”: Shoshana, Marnie, Zosia, and Lena rose. (But Hannah’s name has fallen 10 percent.)

My brother, the expectant father, is named Jacob, still in the top 10 after all these years, and funny, he is named for our grandfather Jack, also in the top 10.

For more on trends and online tools for finding an optimal baby name, check out BabyCenter’s top 100 baby names of 2013.

What trends influenced your baby naming this year? Dürüst ol.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *